środa, 19 grudnia 2012

Sportowa strona miastaMacie czasem tak, że chętnie pogralibyście w siatkę, squasha albo ping ponga, ale nie macie z kim i nie bardzo wiecie gdzie? Właśnie powstał portal, który ma usprawnić proces rezerwacji obiektów sportowych i umawiania się ze znajomymi na wspólną fizyczną aktywność.


Pomysł

Idea jest prosta - zalogowany użytkownik ustala swój kalendarz sportowej aktywności, wybiera dyscypliny, rezerwuje obiekty i umawia się ze sparingpartnerami, a nawet organizuje własne rozgrywki i ligi. A wszystko na jednej stronie internetowej, bez konieczności dzwonienia do hal, dowiadywania się o wolne miejsca i szukania w panice znajomych chętnych do gry. Dodatkowo na portalu będzie można sprawdzić, jakie wydarzenia i imprezy sportowe odbędą się w mieście i kupić na nie bilety.  
Moim zdaniem pomysł bardzo ciekawy i trafiający w pewną niszę.


Konkurencja?

Znam tylko jeden portal społecznościowy, który w zamyśle miał zrzeszać fanów sportu – Aktywni.pl. Serwis powstał 5 lat temu i umożliwia swoim użytkownikom wyszukiwanie znajomych, podtrzymywanie relacji z innymi użytkownikami, wymianę wiedzy i doświadczeń. Ułatwia poszukiwanie informacji na temat obiektów sportowych, niezbędnego sprzętu, trenerów i techniki uprawiania sportu (jak czytamy w zakładce „O nas”). W praktyce sprowadza się to do możliwości wysłania wiadomości (jak na każdym portalu społecznościowym), wyszukania informacji o obiekcie (i tak założę się, że większość najpierw szuka w Google) i poczytania o tym, jak trenować. Przydatne, ale raczej nie zatrzyma użytkownika na długo. Aż dziwne, że twórcy portalu nie wpadli na ten sam pomysł co założyciele portalu SportowaWarszawa.pl.


Przyszłość

Przed nowym portalem sporo pracy. Aby spełniał wszystkie założenia, które stanowią o jego unikalności twórcy muszą zaangażować w projekt wiele obiektów sportowych i zachęcić do założenia konta wielu użytkowników. Nie będzie to sprawa prosta – namówić hale czy siłownie, żeby na bieżąco aktualizowały swój kalendarz, zintegrowały swój system rezerwacji z systemem portalu, organizatorów imprez sportowych zachęcać do umieszczania informacji o wydarzeniach i sprzedaży biletów za pośrednictwem SportowejWarszawy.pl. Zadanie trudne, ale gdy zamierzenia uda się zrealizować – spora szansa, że cały warszawski sport będzie można obserwować z poziomu jednej strony internetowej. 


Ciekawostka

SportowaWarszawa.pl należy do spółki MBCorp. Zachęcam do zerknięcia w KRS i poznania nazwiska prezesa. Wtedy okaże się, że to, co widać na poniższym zdjęciu to nie przypadek, a sprytne upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. 
 

3 komentarze: