wtorek, 15 stycznia 2013

Szybko, szybciej, najszybciej


Ach, jak ja lubię nietypowe akcje marketingowe. Dziś o niecodziennym wyścigu - piłeczki tenisowej uderzonej przez Novaka Djokovicia i Audi R8 LMS GT3.

Event odbył się w Australii w ramach promocji rakiety tenisowej HEAD Graphene™ Speed.
Novak Djokovic podjął wyzwanie i zmierzył się z rozpędzonym Audi. Konkretnie zmierzył się jego serwis. Kiedy pędzący samochód mija tenisistę, ten z całej siły serwuje. Kto będzie pierwszy na mecie? Zobaczcie sami.


Pomysł na taką akcję bardzo mi się podoba. Wiadomo, że tenisiści serwują z ogromną prędkością (rekord zdaje się nadal należy do Samuela Grotha z Australii - 263 km/h), ale widzowie chyba nie zdają sobie sprawy jaka to szybkość, póki z czymś sobie jej nie porównają. Fakt ten wykorzystano w tej akcji - dopiero, mogłoby się zdawać oczywiste, zestawienie z wyścigowym autem, pokazuje moc ludzkich mięśni (no i promowanej rakiety). I wtedy można zadać sobie pytanie - jeśli samochód uderzy Cię z taką prędkością, wiadomo, że koniec jest nieciekawy, a jeśli dostaniesz piłką? Tak.. tenis to niebezpieczny sport.

Akcja miała całkiem niezły zasięg i zyskała uznanie fanów obecnych na fan page'ach zainteresowanych.

Novak Djokovic (
2 626 365 fanów)
"
I had a lot of fun today with my friends from HEAD Tennis presenting my Speed racquet – it’s finally out! I had a speed contest vs race car – who do you think was faster? ;) And here is another video from the campaign http://www.youtube.com/watch?v=S-tcp630D28"
(415 udostępnień)

 
HEAD Tennis (
709 996 fanów)
"
Novak Djokovic showcased the benefits of his new HEAD Graphene™ Speed racquet by hitting a HEAD ATP tennis ball that travelled faster than an Audi R8 LMS GT3 race car. Check it out now!
(262 udostępnienia)
Czekam na podobne wydarzenia!
10 komentarzy:

 1. Ciekawy materiał i bardzo fajny blog.
  Tematyka, która mnie interesuje. Będę go śledził.
  Zapraszam również do mnie:
  http://outdoor-extreme.blogspot.com/

  Pozdrawaim!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawny filmik. Fajny blog, mam nadzieję, że nie sprzeciwisz się jeśli dodam go do mojego katalogu najlepszych polskojęzycznych blogów reklamowych. Zobacz: http://najlepsze-blogi-o-reklamie.blogspot.com/.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy blog i interesujący materiał. Tak trzymaj. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny filmik. Pozdrawiam Serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy filmik :P Szkoda że od dawna nic nowego tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 6. Film super, generalnie ciekawy blog, także faktycznie szkoda, że tak rzadko aktualizowany

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie łączysz marketing ze spotem. Pisz więcej!

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialny blog, naprawdę żałuję, że nie aktualizujesz już treści tak, jak kiedyś. Połączenie idealne, czekamy na nowości!

  OdpowiedzUsuń